Marianela González celým jménem Marianela Aime González Alvarez se narodila 23. července 1978 v Caracasu ve Venezuela. Momentálně žije a pracuje v Kolumbii, kam se přestěhovala v roce 2011 po uzavření televizní společnosti RCTV. V Česku byla k vidění v telenovele Má tlustá Valentýna (Mi gorda bella), Nejdražší poklad (Carissima), Divoška Anastazia (La Estrambotica Anastasia) a seriálu Někdo to rád hloupé (Los caballeros las prefieren brutas).

Osobní život

Marianela má jednu starší sestru jménem María Alejandra, její matka María del Carmen Álvarez pochází ze Španělska a otec José Rafael González z Venezuely. Nela – jak si ráda nechává říkat, má kaštanově hnědé vlasy i oči, měří 170 cm. Ještě před začátkem své herecké kariéry začala s modelingem, díky kterému cestovala například i do Japonska. Herectví se věnuje od roku 2000.

Po rozvodu rodičů, už před mnoha lety, přestala Nela udržovat kontakt se svým otcem. Její maminka v roce 2016 zemřela na rakovinu a Nela toto období velmi těžce nesla. Její sestra má dva syny, dvojčata a Nela má se svými synovci velmi blízký vztah. Jak jde vidět na instagramu, tráví spolu každou možnou chvíli, i když její sestra žije ve Venezuele. Část její rodiny (z matčiny strany) žije ve Španělsku a tak každý rok jezdí do Evropy.

Nela vždy byla velmi opatrná se zveřejňováním svého soukromého života, takže nikdy nebyl známý žádný oficiální partner. Vše se změnilo koncem prosince 2018, kdy těsně před vánoci zveřejnila přes instagram svůj vztah s kolumbijskou spisovatelkou Amalii Andrade. Poprvé tak veřejně přiznala svou homosexuální orientaci.

Marianela má velmi ráda zvířata. Dvakrát měla psa, boxera. První se jmenoval Take a druhý Pancho. Momentálně má Nela kočku, která se jmenuje Carmen. Po její mamince a dostala ji k narozeninám v roce 2016. V jednom rozhovoru prozradila, že to byl nejlepší dárek, jaký kdy dostala. Její partnerka Amalia má kocoura Ria, obě kočky mají ve společné domácnosti.

Nela se popisuje třemi slovy: Rozmazlená, přátelská a velkorysá. Říká o sobě že je dobrá přítelkyně a je ráda ve společnosti svých přátel. Její oblíbená barva je červená, mezi její oblíbené herce patří Robert De Niro a Julia Roberts, její oblíbená píseň je „When you say nothing at all“ z filmu Notting Hill. A mezi své oblíbené jídlo řadí sushi.

Herecká kariéra

Na sklonku devadesátých let, během svých vysokoškolských studií na Instituto nuevas profesiones de la ciudad de Caracas, v sobě objevila silnou náklonnost pro divadelní umění. Svou kariéru začala v roce 2000, když se jako pomocná herečka zúčastnila zkoušek herectví jednoho svého přítele a získala svou první roli v projektu La calle de los suenos od společnosti Venevision.

V roce 2001 přešla ke společnosti RCTV kde zůstala až do roku 2010 a zahrála si zde celkem v devíti telenovelách. V roce 2002 získala jednu ze svých nejznámějších rolí v novele Mi gorda bella kde ztvárnila Pandoru, roli komplikované dívky která znala mnoho tajemství své rodiny. V novele si zahrála po boku Venezuelského herce Huga Vasqueze a díky jejich příběhu lásky si získali mnoho fanoušků po celém světě, stejně jako novela samotná.

V roce 2006 získala svou první hlavní roli v novele od RCTV, jednalo se o novelu Por todo lo alto kde ztvárnila postavu Anabely Marcano, dívku která se touží stát pilotkou. Následující rok získala první roli antagonistky v novele Camaleona. V roce 2008 získala další hlavní roli po boku svého hereckého partnera z novely Mi gorda bella – Hugo Vasqueze a společně si znovu zahráli pár v novele Nadie me dirá cómo quererte. V roce 2010 si zahrála v posledním projektu od RCTV v novele Que el cielo me explique, kde znovu získala roli protagonistky.

Po uzavření televizní společnosti RCTV se Marianela rozhodla zkusit štěstí mimo Venezuelu a odstěhovala se do Kolumbie. V roce 2011 získala hned dvě role v nové zemi. První byla v seriálu Los caballeros las prefieren brutas, kde si zahrála v několika dílech jako hostující postava. Získala také velice rychle další hlavní roli a to v novele La Traicionera, kde byla nejen hlavní protagonistkou ale zároveň i antagonistkou. Novela se hodně liší od klasických příběhů, Renata Medina, kterou Marianela v novele ztvárňuje, je rozhodnutá pomstít se muži, kvůli kterému před lety spáchala sebevraždu její matka. Je rozhodnutá ho svést a nakonec ho opustit, stejně jako on opustil její matku. Netuší ale, že se jí do plánů připlete láska, v podobě syna muže kterého tolik nenávidí.

Po skončení natáčení novely La Traicionera si dala Marianela na čas pauzu. V roce 2013 se vrhla do dalšího projektu v Kolumbii, opět jako protagonista v novele Dulce Amor (jde o remake stejnojmenné novely z Argentiny).

Po dlouhé éře telenovel se Nela vrhla také na natáčení seriálů. Od roku 2015 se objevila hned ve třech. Prvním z nich byl seriál Hilo de sangre azul, který je plný tajemství a překvapivých zvratů. Nela zde hraje Cristinu, ženu z bohaté rodiny, která ale není šťastná. Vede tajný vztah se svým švagrem, i když je sama vdaná. Dalším byl seriál La Ley del Corazón, který se odehrává ve světě právníků. Nela zde hraje pouze epizodní roli právničky, který se objeví u třech případů. V roce 2017 odstartoval seriál El Comandante, který je inspirovaný životem bývalého venezuelského prezidenta Huga Chaveze. Marianela v seriálu hraje ambiciozní reportérku Danielu Vasquez, která se snaží být první, která udělá exkluzivní rozhovor s Chavezem. Při tom s ním má krátký románek a věří, že z toho bude něco víc.

V roce 2016 se Marianela rozhodla překonat svůj strach z hraní v divadle v první divadelní hře Los Monsalve, které ale byla pouze pro účely propagace společnosti Coomeva a měla omezenou účast. Poté hrála ve dvou dalších divadelních hrách – Amanecí como con ganas de morirme a El amor de las luciérnagas. El amor de las luciérnagas se v roce 2017 dočkala své druhé sezóny.

V roce 2018 si zahrála epizodní roli moderátorky v životopisném seriálu Garzón Vive. A rok na to získala první roli u společnosti Telemundo, kdy si zahrála ve čtvrté řadě seriálu El final del Paraíso. V roce 2021 se vrátila na obrazovky stanice RCN v seriálu Pa‘ quererte, kde si zahrála jednu z vedlejších postav, psycholožku Luisu Ortega.