• Název: Mi gorda bella
  • Překlad: Má tlustá Valentýna
  • Rok výroby: 2002/2003
  • Počet dílů: 178
  • TV společnost: RCTV
  • Úvodní píseň: Jeremias – Poco a poco
  • trailer

Má tlustá Valentýna (Mi gorda bella) je vezuelská telenovela vysílaná v letech 2002–2003 na stanici RCTV. V hlavních rolích se objevili Natalia Streignard a Juan Pablo Raba. V České republice byla poprvé vysílána od 22. října 2004 do 13. července 2005 na TV Nova. V roce 2019/2020 byla repríza na Prima Love.

Telenovela měla být původně kratší, ale kvůli diváckému úspěchu bylo přidáno více dílů. V mezinárodní verzi má seriál 178 dílů, původní verze ale měla dílů mnohem více, kolem 260 epizod, které ale mohly být kratší časově. Televizní společnost poté některé scény vystřihla a kompletní novela byla uvedena tedy pouze při své premiéře ve Venezuele.

V roce 2010 v Mexiku natočili remake této novely, která se jmenovala Llena de amor. Místní adaptace se objevily také v Indii (Dekho Magar Pyaar Se, 2004) a Malajsii (Manjalara, 2007).

###

Ve středu příběhu stojí bohatá a vlivná rodina Villanuevů. Hlavou rodiny je Juan Angel a jeho žena Olimpia, která je sice krásná, ale v jádru je to zlá a intrikářská žena, kterou nejvíc ze všeho zajímá majetek a moc. Mají společně čtyři děti: Orestese, Pandoru, Aquilese a Ariadnu. Orestes je miláček Olimpie a nikdy na něj nedá dopustit, podporuje ho ve všem a vždy mu dává přednost před ostatními. Na zbytek svých dětí je velmi přísná a drží si od nich citový odstup. Nejvíce sporů má s dcerou Pandorou, která už od dětství trpí psychickými problémy, způsobenými tím, že zná její velké tajemství a nenávidí ji za to.

Bratr Juana Angela – Luis Felipe měl se svou ženou Evou dceru Valentinu. Když byla Valentina malá, její otec záhadně přišel o život v jejich domě, po pádu z balkónu jeho pracovny. Valentina která vyrůstala od smrti otce v internátě, se během těchto let velmi změnila. Své odloučení od rodiny si vynahrazovala především jídlem a tak se z ní brzy stala baculka, která byla zvyklá žít pouze za zdmi internátní školy. Z Evy se po smrti jejího muže stala alkoholička, bývala skvělá zpěvačka, ale alkohol ji zničil a nedokázala se o svou dceru postarat. O několik let později Valentina končí internátní školu s vynikajícími výsledky a její matka, která se mezitím vyléčila, s ní chce znovu žít v sídle Villanuevů. V den ukončení jejího studia ale Eva umírá při nehodě vrtulníku a Valentina skončí opět sama. Jako jediná dědička majetků svých rodičů se vrací do domu Villanuevů, kde se mezím Olimpia postarala o to, aby veškerý majetek připadl jí, za záminkou, že ji Eva zanechala pouze plno dluhů.

Valentina v domě své rodiny znovu potkává svého bratrance Orestese, do kterého už jako dítě byla tajně zamilovaná. Z Orestese se stal velmi pohledný muž, který miluje sport a je zasnoubený se známou modelkou Chiquinquirá. Chiqui je velmi sobecká a rozmazlená a od první chvíle se snaží Valentině znepříjemnit život, stejně jako mnoho jiných. Orestes k ní má ale od začátku velmi vřelý vztah, který brzy bude víc než vztah mezi sestřenicí a bratrancem.